Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Wychowankowie OREW jako kibice
Koroniarze w KTI

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż działa już rejestracja internetowa do Ośrodka Wczesnej Interwencji działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach.

Poniższy link przekieruje Państwa do strony logowania.

eRejestracja OWI

A A A

image019W niedzielę 6.12.2015 roku do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wraz ze swoimi pomocnikami zawitał św. Mikołaj. Nie miał łatwego zadania, bowiem chciał obdarować przeszło 300 podopiecznych PSOUU Koło w Kielcach, zaproszonych gości z PSOUU w Myślenicach oraz PSOUU w Tarnobrzegu. Organizatorem przedsięwzięcia było Polskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Kielcach. Impreza została sfinansowana ze środków PFRON w ramach zadania : „Moje impresje – cykl imprez integracyjno – kulturalnych promujących aktywność twórczą i ruchową ONI”.

Odpowiedzialny za oprawę muzyczną Pan Marcin Zdanowski, wprowadził wszystkich uczestników w mikołajkowy nastrój. Zapewnił każdemu świetną zabawę przy świątecznych rytmach. Na dowód tego, parkiet Sali lustrzanej WDK ani na chwile nie był pusty. Zarówno wolontariusze jak i sami uczestnicy „Mikołajków” dali się porwać tej magicznej zabawie. W miarę upływu czasu, czuć było wśród uczestników imprezy mikołajkowej atmosferę oczekiwania na głównego gościa. Wielokrotnie można było usłyszeć z ich ust wiersze, niegdyś napisane listy czy też piosenki skierowane do św. Mikołaja.

Na każdego zaproszonego w sali kominkowej czekał gorący posiłek i słodki poczęstunek. W końcu po kilku godzinach oczekiwania wraz ze swoimi pomocnikami Klerykami z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach pojawił się sam św. Mikołaj, który przybył z dalekiej Laponii. Z uśmiechem wkroczył w progi Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach. Od razu tłum uczestników porwał go do zabawy, a on sam z radością wyśpiewał dla nich kilka kolęd. Następnie zabrał się do rozdawania prezentów, których tego dnia miał mnóstwo. Chętnie pozował do zdjęć i rozdawał uśmiechy. Jak to bywa, św. Mikołaja czas naglił i musiał się udać w drogę do kolejnych domów, jednocześnie zapraszając do dalszej zabawy.

Całość wydarzenia zakończyły słowa podziękowania dla uczestników, organizatorów oraz wolontariuszy tego świątecznego wydarzenia. Kulminacyjnym punktem było wręczenie dla Pani Jadwigi Irli – Dyrektor PFRON w Kielcach, statuetki PSOUU Koło w Kielcach w dowód wdzięczności za dobre słowo, serce oraz kilkuletnią współpracę. Dziękujemy wszystkim za przybycie, za wszystkie ciepłe słowa i za cały rok licznych spotkań! Korzystając z okazji życzymy Wesołych Świąt! Do zobaczenia!