Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

Wychowankowie OREW jako kibice
Koroniarze w KTI

Szanowni Państwo!

Uprzejmie informujemy, iż działa już rejestracja internetowa do Ośrodka Wczesnej Interwencji działającego przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach.

Poniższy link przekieruje Państwa do strony logowania.

eRejestracja OWI

A A A

image013
W niedzielę 3.12.2017 roku do Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach wraz ze swoimi pomocnikami zawitał św. Mikołaj. Za główny cel obrał obdarowanie prezentami przeszło 300 podopiecznych PSONI Koło w Kielcach, zaproszonych gości z PSONI w Miechowa, PSONI w Tarnobrzegu oraz z województwa mazowieckiego. Organizatorem przedsięwzięcia było Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach. Warto zaznaczyć, że to niezwykłe wydarzenie zostało współfinansowane ze środków PFRON w ramach zadania: „Moje impresje II” – cykl imprez integracyjno – kulturalnych promujących aktywność twórczą i ruchową Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie.

„Mikołajki” otworzyły przemówienia Pani Prezes Iwony Godek oraz Pani Wiceprezes Marzanny Wiśniewskiej Zarządu PSONI Koło w Kielcach, a także przybyłych gości, w tym Dyrektora Oddziału Świętokrzyskiego PFRON Pana Andrzeja Michalskiego i Radnego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pana Tomasz Zbróga.

W dalszej kolejności Pan Marcin Zdanowski oprawą muzyczną, wprowadził wszystkich uczestników w mikołajkowy nastrój. Zapewnił  każdemu świetną zabawę przy świątecznych przebojach. Na dowód tego, parkiet Sali lustrzanej WDK ani na chwile nie był pusty. Zarówno wolontariusze, bliscy jak i sami uczestnicy „Mikołajków” dali się porwać tej magicznej zabawie. Jednakże w miarę upływu czasu, czuć było atmosferę oczekiwania na głównego gościa.

Warto nadmienić, iż na każdego zaproszonego w sali kominkowej czekał gorący posiłek i słodki poczęstunek. Po kilku godzinach oczekiwania wraz ze swoimi pomocnikami Alumnami z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach  pojawił się sam św. Mikołaj. Z wielką radością uczestnicy porwali go do tanecznej zabawy, a on sam z uwagą wysłuchał przygotowanych wierszy i chętnie pozował do zdjęć. Po rozdaniu wszystkich prezentów, św. Mikołaj wyruszył w dalszą podróż. 

Całość wydarzenia zakończyły słowa podziękowania dla uczestników, organizatorów oraz wolontariuszy tego świątecznego wydarzenia. Dziękujemy Wam wszystkim za przybycie, za ciepłe słowa i za cały rok naszych spotkań! Korzystając z okazji życzymy Wesołych Świąt! Do zobaczenia w przyszłym roku!