Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

A A A

Nasz Ośrodek, pod kierunkiem p. Edyty Cisło, nauczycielki grupy edukacyjnej, włączył się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom Fundacji ABCXXI. Fundacja ta zachęca rodziców, opiekunów i innych dorosłych do systematycznego czytania dzieciom.

image001

W pierwszym etapie tego przedsięwzięcia nasi wychowankowie słuchali czytanych przez wychowawczynię opowieści, oglądając jednocześnie barwne ilustracje wyświetlane w formie prezentacji. Po przeczytaniu książki odbywały się kreatywne zajęcia, nawiązujące tematycznie do treści czytanego tekstu: kolorowanie ilustracji, wykonywanie pracy technicznej czy zabawy inspirowane przeczytaną lekturą.

image002 image003

image004 image005

 

Głośne czytanie to doskonała forma kontaktu z dzieckiem, sposób zaspokajania jego potrzeb emocjonalnych. Dziecko słucha głosu zaangażowanego w czytanie dorosłego, może obserwować jego mimikę, gesty. Poprosiliśmy o udział w aktywnym czytaniu rodziców naszych wychowanków, którzy świetnie sprawdzili się w roli lektorów.

image006 image007

Nasze czytelnicze działania wspiera również młodzież. Na jednym ze spotkań obecna była uczennica Gimnazjum nr 24, Karina Kołomańska.

image008

Obecnie, w ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom, zapraszamy do współpracy również osoby ze środowiska lokalnego. Naszym pierwszym gościem był przedstawiciel świata artystycznego, muzyk, pan Roman Słomka.

image009

Nasze działania czytelnicze będą nadal wspierane przez rodziców i innych zaproszonych gości, co zaprezentujemy w kolejnych fotorelacjach.