Drukuj

image008W Ośrodku Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczym im. Marii Majewskiej w Kielcach zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez. Święto Babci i Dziadka to niezwykły dzień, pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości.

Dnia 22 stycznia uczniowie wraz z nauczycielami, w pięknie udekorowanej sali, przywitali wyjątkowych gości. Zaprosili przybyłych Dziadków do obejrzenia przygotowanego specjalnie dla nich programu artystycznego. Artyści z przejęciem recytowali wiersze, śpiewali piosenki, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. W deklamowanych wierszach i w wyśpiewanych piosenkach wnuczęta podziękowały za serce, codzienną obecność i trud włożony w ich wychowanie.

Na koniec części artystycznej dzieci zaprosiły swoich dziadków do wspólnej zabawy i udziału w konkursie ,,Ja się nie chwalę, ja po prostu mam talent”. Wyłonieni z widowni dziadkowie i babcie musieli zmierzyć się z niezwykle trudnymi konkurencjami. Okazało się, że wbijanie gwoździ, ubijanie piany z białek, czy też przyszywanie guzika to nie lada wyzwanie…. Powołane jury w składzie: pani dyrektor Joanna Błońska, Patryk Bzdziuch i Kamila Białek skrupulatnie weryfikowali działania naszych bohaterów… Oceniano precyzję, szybkość i estetykę wykonania. Nie było łatwo!!! Poziom wszystkich zawodników był wyrównany, jednakże udało się wyłonić najlepszego spośród najlepszych. Zdaniem naszej szacownej kapituły tytuł Dziadka Roku 2016 otrzymał Dziadziuś Frania, a na miano Babci Roku zasłużyła Babcia Adrianka. Gratulujemy!!!

Na zakończenie akademii rozbrzmiało radosne Sto lat!!! Owacjami na stojąco nagrodziliśmy naszych Dziadziusiów. Tak wiele chciałoby się powiedzieć, za tak wiele podziękować, lecz brakuje słów… Nikt nie ma takich wspaniałych Dziadków, jak my...Dziękujemy!!!