Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Kielcach

25-020 Kielce, ul. Chęcińska 23, tel. 41 361 47 96
email: zk.kielce@psoni.org.pl

A A A

image028
Tradycyjnie wakacje rozpoczęliśmy piknikiem integracyjnym na Stadionie Leśnym w Kielcach. Wcześniej zamówiona pogoda dopisała a komary po przywitaniu nas poszły spać. W pikniku uczestniczyli klubowicze, rodzice i terapeuci a także zaprzyjaźnione z nami osoby.Były rozgrywki sportowe, konkursy i zawody oraz ćwiczenia na urządzeniach. Po takiej dawce wysiłku grilowane kiełbaski oraz sałatki warzywne smakowały znakomicie. Nie zabrakło wspólnych śpiewów i tańców przy akompaniamencie gitary. Aktywnie spędzony czas w miłym towarzystwie to doskonały sposób na rozpoczęcie wakacji.

Życzymy wszystkim udanego wypoczynku i wspaniałych wrażeń.

Klub Terapeutyczno-Integracyjny.

image005
10 maja 2019 roku nasze Stowarzyszenie zorganizowało uroczyste obchody Dnia Godności osób z niepełnosprawnością intelektualną.

Jak co roku Klub aktywnie w nich uczestniczył. Przygotowania trwały dłuższy czas, począwszy od wyboru repertuaru, poprzez liczne próby aż po finałowy występ w Parku Miejskim w Kielcach.

Zaprezentowaliśmy trzy piosenki, w tym jedną o naszym Klubie, do której wspólnie ułożyliśmy słowa oraz pełen energii taniec integracyjny.

Dodatkowo nasz fizjoterapeuta dał solowy występ wokalny, któremu towarzyszyła spontanicznie utworzona formacja taneczna. Wszyscy doskonale się bawili.

image002
W czwartek 28 marca odwiedzili nas wyjątkowi goście, a mianowicie piłkarze Kieleckiego Klubu Sportowego Korona, Piotr Malarczyk i Kuba Żubrowski.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Zawodnicy Korony pograli z naszymi klubowiczami w piłkę, rozdali zdjęcia i plakaty klubu ze swoimi autografami. My przygotowaliśmy dla naszych gości parę piosenek, które zaśpiewaliśmy wraz z nimi, oraz podziękowanie w formie plakatu z odbitymi dłońmi klubowiczów, a także własnoręcznie wykonane herby klubowe. Będziemy kibicować piłkarzom Korony przy kolejnych meczach i mocno trzymać za nich kciuki.

image003
28.02.2019 w KTI świętowaliśmy tłusty czwartek i ostatki karnawału 2019.
Na stole królowały pączki, które nie tylko wspaniale smakowały ale także dodawały nam energii do tańca podczas balu na zakończenie karnawału.
Było również karaoke, podczas którego wszyscy chętni mogli zaprezentować swoje umiejętności wokalne i wybrać ulubioną piosenkę.
Humory i apetyty dopisywały, wszyscy wspaniale się bawiliśmy.

image001
14.02.2019 w czwartek wybraliśmy się na spektakl "Szalone nożyczki" do teatru im. Stefana Żeromskiego w Kielcach. Reżyserem tej niezwykłej sztuki z aktywnym współudziałem widowni jest znany aktor Jerzy Bończak. Komedia obfituje w przezabawne dialogi, a w nieco zwariowaną akcję wplecione są kieleckie akcenty. Podczas spektaklu każdy może się poczuć jak Sherlock Holmes. Bawiliśmy się wspaniale aktywnie biorąc udział w rozwiązaniu zagadki kryminalnej.

image014
Karnawał to czas bali i zabaw. W czwartek 31 stycznia 2019 roku i u nas w KTI odbył się bal karnawałowy.

Frekwencja, humory oraz kondycja dopisały. Wszyscy świetnie się bawiliśmy przy dźwiękach piosenek w wykonaniu muzyka Krzysztofa i utalentowanego wokalnie terapeuty Mariusza. W przerwach regenerowaliśmy siły wspólnie przygotowanym w ramach aktywizacji zawodowej poczęstunkiem.

image001
Tego roku Klub odwiedził Mikołaj.

Było wiele emocji i pozytywnej energii. Mikołaj pamiętał o wszystkich i o dziwo, każdego z klubowiczów i terapeutów doskonale znał i zapraszał do siebie po imieniu.

Wszyscy otrzymali słodki upominek, wcześniej prezentując swoje umiejętności wokalne lub taneczne.

Mikołaj zaśpiewał z nami kolędy, życzył wszystkim radości i szczęścia i obiecał, że wróci do nas za rok, nawet saniami.

image001
W czwartek 29.11.2018r. Klubowicze spotkali się na kolejnej, tym razem andrzejkowej imprezie integracyjnej.

Była świetna zabawa, poczęstunek przygotowany w ramach A-Z, a przede wszystkim andrzejkowe wróżby.

Wróżka Kasia z czarodziejską kulą wywróżyła wszystkim świetlaną przyszłość a co najważniejsze, że w doskonałych humorach spotkamy się za rok na równie udanym wieczorze andrzejkowym.

image001
W czwartek 8.11.2018 uczestniczyliśmy w wernisażu prac plastycznych zorganizowanym przez WDK w Kielcach.

W sali lustrzanej mieliśmy przyjemność oglądania zagadek historycznych w wykonaniu niepełnosprawnych artystów oraz brawurowego występu zespołu "Uśmiech", w którym także tańczą nasi klubowicze.

Prace plastyczne przedstawione na wernisażu bardzo nam się podobały a szczególnie Sabiny Czernic i Przemka Iwana, członków KTI. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

image008
6.11.2018r. nasza klubowiczka Ania Bielecka reprezentowała KTI w Przeglądzie Recytatorskim „Pierwsze było słowo” organizowanym przez WDK w Kielcach.

Ania przedstawiła wiersz Jana Brzechwy pt. „Żaba”. Wypadła znakomicie otrzymując gromkie brawa, dyplom i upominek.

Cały przegląd był na bardzo wysokim poziomie i sprawił Ani oraz wszystkim uczestnikom wiele radości i satysfakcji z możliwości zaprezentowania swoich talentów.

image001
25.10.2018 jak co roku świętowaliśmy kolejne urodziny KTI. Już 13 lat jesteśmy razem. Klubowicze, terapeuci i rodzice. Wspólnie z nami świętowały również przedstawicielki wspierającego nas Zarządu PSONI koło w Kielcach Marzanna Wiśniewska i Joanna Błońska. Urodziny klubu to doskonała okazja do spotkania, zabawy i radości. Był pyszny tort, ciasta, owoce i napoje, a przede wszystkim życzenia z tradycyjnym "sto lat" na czele. Do tańca grał nam zaprzyjaźniony z klubem muzyk Krzysztof Ziółkowski. Wszyscy wspaniale się bawiliśmy.

image001
W czwartek 27.09.2018 roku wybraliśmy się do Chęcin na wystawę malarstwa i rysunku Anety Walkiewicz oraz poezji Katarzyny Perz pt.: „Malować, czy zwariować”.

Wystawa miała miejsce w chęcińskiej Niemczówce – renesansowej kamienicy z 1570 roku. Niemczówka to jedna z licznych atrakcji turystycznych Chęcin. Jej pierwszymi właścicielami byli Walenty Września i jego żona Anna z Niemczów.

Rysunki i obrazy ręcznie malowane Anety Wałkowicz oraz nastrojowe wiersze Katarzyny Perz bardzo nam się podobały. Klimatu wystawie dodawały stylowe pomieszczenia podziemi chęcińskiej Niemczówki. Dodatkowo mieliśmy możliwość zapoznania się z ciekawymi atrakcjami turystycznymi Chęcin podczas projekcji filmu promującego miasto.

Z Chęcin wróciliśmy pełni artystycznych doznań, jednocześnie otwarci i uwrażliwieni na kolejne „podróże emocjonalne”.

image001
W sobotę 30.06.2018r. Klubowicze wraz z rodzicami, terapeutami i osobami zaprzyjaźnionymi z KTI uczestniczyli w plenerowej imprezie integracyjnej na Stadionie Leśnym w Kielcach.

Na zbiórce pod WDK stawiło się liczne grono uczestników, pozostali przybyli na własną rękę. Pogoda dopisała, humory także. Spacerkiem przez las dotarliśmy do naszego miejsca - wiaty grillowej. Gry i zabawy w plenerze dostarczyły naszym Klubowiczom wiele radości i dały możliwość aktywnego spędzenia sobotniego dnia.

Wspólnie przygotowany poczęstunek - kiełbaska z grilla, sałatki warzywne, pieczona cukinia to dania serwowane podczas imprezy. Na deser oczywiście odrobina słodyczy a na zakończenie wspólne śpiewy przy ognisku oraz akompaniamencie gitar. Impreza bardzo się udała, z pewnością wrócimy tu jeszcze nie raz.